Üyelik

Biyokimyagerler Derneğine Kimler Üye Olabilir?

Madde 4: Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip ve 18 yaşını bitirmiş herkes derneklere üye olabilir. Ancak özel kanunlarda aksine hüküm bulunmamak şartıyla. Üniversitelerin Fen ya da Fen-Edebiyat fakültelerinin Biyokimya Bölümlerinden ve Kimya Bölümlerinden veya eşdeğeri okullardan mezun olan kişiler derneğe asıl üye olabilirler.

Görevlerinden emekli olanlar, biyokimyagerlik alanında fiilen emek vermiş olanlar yönetim kurulu onayı ile fahri üye olarak dernek çalışmalarına katılabilirler. Türk vatandaşı olmayanların üye olabilmeleri için Türk vatandaşlarında aranan şartlardan başka o yabancının Türkiye’de ikamet etme hakkına sahip olması da gereklidir. Fahri üyelik için ikamet şartı aranmaz. Dernek Yönetim Kurulu, üyelik için yapılan müracaatları en çok 30 gün içinde üyeliğe kabul veya isteğin reddi şeklinde karara bağlayıp, sonucunu müracaat sahibine yazı ile duyurmak zorundadır.

Biyokimyagerler Derneğine Nasıl Üye Olunur?

Elden kayıt yaptıramayacak olup üye olmak isteyen arkadaşlarımız aşağıda bulunan üye kayıt formunun çıktısını alıp doldurarak

  • 2 adet fotoğraf
  • 1 adet nüfus cüzdanı fotokopisi
  • 1 adet mezuniyet belgesi/diploma/öğrenci belgesi/öğrenci kartı fotokopisi

ile birlikte iletişim bilgilerinden derneğe ulaşmaları gerekmektedir.

2017 yılı üyelik ödentisi öğrenciler için 10 TL, diğer üyeler için 20 TL dir. Elden üye olmak isteyen arkadaşlarımız bölüme gelerek üye olabilirler.

Bölümde genelde yetkili birisi bulunmasına rağmen önceden e-posta yolu ile ulaşıldığı durumda kayıt işlemleri hızlanacaktır. Üyelik bildirimleri belgeler elimize ulaştıktan sonra 30 gün içerisinde cevaplanacak, makbuzlar ise isteğe göre elden veya posta yolu ile iletilecektir.

Biyokimyagerler Derneği Üyelik Formu için tıklayınız

 

 

2016 © İzmir Biyokimyagerler Derneği Her Hakkı Saklıdır.

Powered by keepvid themefull earn money